Snickers muffiny

WP_20151209_134

Čokoládová tyčinka Snickers je velmi oblíbenou pochoutkou dětí i dospělých. Spojení karamelu, oříšků a čokolády je úžasné snad ve všem. A protože čokoládovo-karamelové muffiny jsem už zkusila (a výsledek mě nadchnul), tak jsem se rozhodla nakrájet tyčinku Snickers do muffinů. Jak málo stačí! Do základního těsta na muffiny přidat již hotovou tyčinku a pochoutka je na světě!

Na 6 kusů muffinů budeme potřebovat:

Tekuté ingredience:

  • 2 ks vejce
  • 100 g máslo
  • 170 ml smetana 33 %

Suché ingredience:

  • 100 g cukr moučka
  • 1 balení vanilkový cukr
  • 1 balení kypřící prášek
  • 250 g hladká mouka

Na dokončení:

  • 3 ks tyčinka Snickers

Začínáme jako vždy – smícháním tekutých ingrediencí. Máslo si rozpustíme a necháme vychladit, poté do něj zašleháme vejce a smetanu. Vyšleháme do pěny.

Mouku smícháme s kypřícím práškem. Přidáme cukr moučkový a vanilkový. Vanilkový cukr, který koupíme v obchodě, není připravený z pravé vanilky. Mnohem chutnější je vanilkový cukr, který si připravíme doma sami. Budeme na to potřebovat jeden vanilkový lusk a jeden kilogram pískového cukru (použít lze také krystal či moučka). Vanilkový cukr rozevřeme nožem a vyškrábneme semínka. Ta promícháme s cukrem a dáme do plastové uzavíratelné nádoby. Do cukru „zapíchneme“ také vanilkový lusk a necháme den odležet. Na jedno balení koupeného vanilkového cukru nám vystačí lžička domácího.

Pokud možno, sypké suroviny do mísy proséváme přes síto. Celá směs tak bude bez hrudek a nadýchanější.

Teď už můžeme obě misky – se suchými i s tekutými ingrediencemi – spojit. Vznikne nám hladké těsto.

Tyčinku Snickers nakrájíme na kostičky a vmícháme je do těsta.

WP_20151209_048

Nyní opět doporučuji použít silikonové formičky na muffiny nebo papírové košíčky – protože nezabráníme vytečení karamelu z čokoládové tyčinky, je možné, že se karamel nalepí na stěnu mucinové formy a při vyklápění se pak zdeformuje nebo roztrhne.

WP_20151209_062

Poté, co těsto nalijeme do formiček, pečeme na 200 °C asi jen 20 minut. Muffiny vytvoří krásnou čepičku a tyčinka Snickers krásný dekor muffinů.

WP_20151209_125

Tip na závěr: Můžeme přidat několik oříšků navíc – nakrájíme je hodně nahrubo a před přidáním do těsta je můžeme nasucho opražit – zůstanou tak déle křupavé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *