Muffinová párty

Ke studentskému životu patří nejenom učení a studijní povinnosti, ale samozřejmě také zábava. Tak proč právě vy byste měli stát stranou, když důvodů k uspořádání párty je více než dost. A jaký důvod může být tím prvním? Třeba ten, že úspěšně zvládnete odevzdat všechny seminární práce, získáte potřebné kredity a postoupíte do dalšího semestru. A to díky tomu, že jste si nechali vypracovat podklady od odborníků. A tak jste místo studování měli čas i na to, co by na vaší párty chybět nemělo – logicky je to pití a jídlo. A jaké konkrétně? Rozhodně muffiny.

shutterstock_1296707872

Jeden z nejoblíbenějších moderních dezertů

Během přípravy vše do detailu promyslete. Na co je dobré zapomenout, to jsou klasické formy občerstvení. Nekupujte tak klasické sáčky se smaženými brambůrky nebo hotové sladké dezerty. Zkuste si upéct vlastní. Stačí pozvat pár dobrých kamarádů a kamarádek, díky kterým vám půjde příprava skutečně velmi rychle od ruky. Recept na dobrý muffin je totiž více než jednoduchý. Stačí vytvořit těsto, připravit si různé varianty náplní, rozehřát troubu a příprava může začít. A to třeba i na kolejním pokoji nebo na privátě, kde studenti také často bydlí. 

Věřte, že sklidíte úspěch

Máte-li hotovo, stačí obvolat své přátele a pozvat je na oslavu vašeho úspěšného zakončení semestru. A věřte, že i oni budou uneseni. Stačí vsadit na pár základních receptů, kdy muffin naplníte třeba čokoládou, kvalitní marmeládou, ale i ovocem, jako může být citron či pomeranč. A jak jejich ochutnávku ozvláštnit? Třeba tím, že každý bude mít možnost zhodnotit vaše kuchařské umění a hlasovat pro ten nejoblíbenější. A ten vám může být inspirací v tom, jaký upéct na nejbližší párty. A to třeba za účelem toho, že dobře dopadlo i napsání vaší bakalářské práce. A jelikož tato práce souvisí již s titulem bakalář, znamená to, že by oslava měla být nezapomenutelná.

Nechte si muffiny upéct od ostatních

A pokud to chcete být právě vy, kdo by měl mít celou přípravu párty bez práce, pověřte své hosty, ať to jsou právě oni, kdo muffiny upeče. Rozdělte tak jednotlivé recepty, a to jak na výše zmíněné, tak třeba i muffiny banánové, lískooříškové, s nutellou, s polevou, nebo zkrátka jenom tak samotné, bez náplně. A bude-li se někdo vymlouvat, a to třeba z důvodu nedostatku času kvůli napsání disertační práce, možná je načase ho informovat o tom, jak jste to dokázali právě vy. Že díky zakoupeným podkladům jste měli možnost se během studia také bavit a myslet na své blízké. A že to funguje, dokazuje titul, který máte v kapse. A v budoucnu, až budete mít dobrou práci, rodinu a děti si vzpomenete na to, co by nemělo chybět na jejich narozeninové oslavě, tedy narozeninové párty – ano, není to nic jiného, než dokonalé muffiny, na které jste experti.